Természetes antibiotikumok, akár a konyhából
Antibiotikumok a természet erejével
Az antibiotikumok a leggyakrabban felírt gyógyszerek manapság. Ha azonban úgy döntesz, hogy kisebb betegségeket nem gyógyszerrel kívánod kezelni, a természet számos megoldást kínál számukra, melyek akár minden konyhában megtalálhatóak. Léteznek természetes antibiotikumok, melyeket évezredek óta használtak elődeink.
-
Fokhagyma
A fokhagymát már 5000 éve rágcsálják az emberek. Gyógyhatását többnyire a gerezdekben lévő kéntartalmú vegyületek okozzák. A fokhagyma jellegzetes szagát az alliin nevű kéntartalmú vegyület okozza, ami levegővel érintkezve allicinná alakul. Ez az allicin a legfontosabb a különböző gyógyhatások szempontjából. Segít bakteriális és gombás fertőzések leküzdésében is, így az immunrendszert is erősíti.
-
Joghurt, aludtej (nem hőkezelt)
A joghurtban és aludttejben található baktériumok támogatják az immunrendszert, antibakteriális hatással rendelkeznek. Ezek a jó baktériumok kedvezőtlen környezetet teremtenek a különféle kórokozók, illetve a gombák számára.
-
Fahéj és méz
A méz és a fahéj természetes antibiotikumok, és minden háztartásban megtalálhatóak. A természetgyógyászatban már régóta használják a fahéjat és a mézet. Együtt fogyasztva még hatékonyabban erősíti az immunrendszert, és véd a vírusoktól, baktériumoktól.
-
Oregánó olaj
Az oregánó (magyarul szurokfű) olaj a természet egy kiváló antibiotikuma. Hatékonyan elpusztítja a kórokozó baktériumokat. Minden házipatikában ott a helye.
-
Echinacea (Bíbor Kasvirág)
Az Észak-Amerikában honos növényt hosszú időn keresztül használták, ám a kasvirág a modern antibiotikumok felfedezésével a háttérbe szorult. Népszerűsége azonban napjainkban visszatért, mivel biztonságos immunerősítő szer.Az echinacea, más néven bíbor kasvirág természetes fertőzésgátló, véd a baktériumok, vírusok, gombák és egyéb kórokozó mikróbák ellen.
-
Friss zöldségek és gyümölcsök
A friss gyümölcsök és zöldségek antibiotikus hatásait részben a C-vitamin tartalmuknak köszönhetik. A C-vitaminról tudjuk, hogy támogatja az immunrendszert, és segít védelmet nyújtani a betegséget okozó kórokozókkal szemben. C-vitamin források a keresztes virágú zöldségek (brokkoli, karfiol, káposzta) , leveles zöldségek (kelkáposzta, spenót) , bogyós gyümölcsök és a citrusfélék. Ha ezekből nem fogyasztasz napi rendszerességgel többször is, akkor pótold étrend-kiegészítő formában.
-
Olajfa levél zárja a természetes antibiotikumok sorát
Az olajlevél napjaink közkedvelt igen erős, természetes antibiotikuma és antioxidánsa. A káros baktériumok elpusztítását az immunrendszer erősítésével és az oxidatív stressz csökkentésével éri el.