Fahéj: fűszer, és gyógynövény
A fahéj kéreg legrégebb idők óta használt fűszer- és gyógynövények egyike. Azon felül, hogy szeretjük a fahéj meghitt, kellemes illatát, talán az egyik legsokoldalúbb fűszernövénynek mondhatjuk. A fahéj az ókorban is rendkívül keresett növény volt; Indiából és Srí Lankáról több mint 2000 éve exportálják. Hazánkba a 15. században érkezett, és gyorsan beépült a nemesi konyha fűszerei közé, azonban nem csak a gasztronómia területén arat sikereket.
A fahéj kétféle típusa ismert.
Az egyik a jóízű, finom illatú, mely Ceylonból származik, ahol egy vadontermő trópusi fa héja adja magát a fűszert. Ez az illatos Cinnamomum verum, népies nevén ceyloni fahéj a sütemények és a capuccino kitűnő kiegészítője. Élettani hatása nem jelentős. Ezzel ellentétben a másik típusa, a gyógyászati célú kutatások a kínai, cassia fahéj (Cinnamomum cassia) számos értékes hatását igazolták. A cassia a hagyományos kínai gyógyászat 50 alapvető gyógynövényének egyike.
Amellett, hogy ételeinket kiválóan ízesíthetjük vele, az egészségre is jó hatással van. A Vitaking fahéj kapszula az utóbbi, cassia növényt tartalmazza.
A fahéj kéreg:
- Az egészséges életmód részeként hozzájárulhat a szervezet szénhidrát/cukor egyensúlyának fenntartásához.
- Segít az egészséges életmód részeként a normál vércukorszint fenntartásában
- Hozzájárul a normál glükózszinthez
A Vitaking terméke kapszulánként 375 mg fahéj kéreg kivonatot tartalmaz, ami megfelel 1500mg fahéj őrleménynek.
1 tipp: ajánlott még fokozottan figyelni a króm bevitelre!