Egészséges reggeli?
Csapjunk össze egy reggelit, ami garantáltan beteggé tesz bennünket: Vegyünk pár péksüteményt, vagy kenyeret. Kenjük meg szívbarát margarinnal. Szeleteljünk bele pár szelet szalámit vagy sonkát, ami nitráttal és műfüsttel lett tartósítva és ízesítve. Az egészet öblítsük le egy pohár tehéntejjel, ami legalább három krónikus betegség alapvető oka...
Hogyan készítsük el két perc alatt a világ legjobb reggelijét? Milyen lenne egy egészséges reggeli? Nem tartalmazhat finomított szénhidrátot és cukrot. Legyen kitűnő fehérje forrás. Lúgosítsa a szervezetünket. Tartalmazzon sok természetes vitamint és ásványi-anyagokat. Tartalmazzon minél több immunerősítő összetevőt. Legyen gazdag rostokban, és tartalmazzon a szívre és az érrendszerre előnyösen ható zsírokat. Létezik ilyen? Hogyne. Erről szól a könyv.
A könyv bevezetője:
"Melyik a legfontosabb étkezés a nap során?
Végeztem ezzel kapcsolatban egy gyors felmérést. Megkérdeztem tíz embert és kilenc a reggelit nevezte legfontosabbnak. Hogy miért, abban már nem volt ennyire egyhangú az eredmény, de most számunkra mindegy, hogy valaki tapasztalatból, meggyőződésból vagy csupán a családi hagyományok továbbvitele miatt tekinti a reggelit fontosnak. A lényeg, hogy az emberek túlnyomó többsége tudja, hogy a reggeli fontos - ha nem a legfontosabb étkezés a nap folyamán.
Nem álltam meg itt a kérdezésben. Azt is megnéztem, hogy mit esznek az emberek a nap, általuk legfontosabbnak tartott étkezésekor.
Az eredmény lesújtó volt számomra. Ennek eredményeként íródott ez a kis könyvecske."
Hogy miért oly szörnyű az eredmény, és mit kéne (t)ennünk, ahhoz hogy egész nap energikusak lehessünk, és hosszú távon egészségesek? Olvassa el a Betegre ettük magunkat könyvet, és a végére garantáltan tisztán fogja látni a helyzetet.
Demecs István: Betegre ettük magunkat című könyve elektronikus változata olcsóbban is megvásárolható az
iTunes store-ban.