Miért fontos a fejlődésben lévő gyermekek számára az omega-3?
Minden fejlődésben lévő gyermeknek szüksége lenne omega-3-ra!
Az agy és idegrendszer legintenzívebb fejlődési szakasza a születés előtti harmadik trimesztertől körülbelül 14 éves korig tart. A gyermekek egészséges fejlődéséért ebben a periódusban tehetjük a legtöbbet, lerakhatjuk sikeres jövőjének alapjait. Ebben az időszakban a megfelelő képességfejlesztés mellett rendkívül fontos, hogy támogassuk az agyat és az idegrendszert a megfelelő fejlődésben. Ehhez pedig nélkülözhetetlen omega-3 EPA és DHA bevitele is.
Az omega-3 sejtjeink alkotóeleme, egy „jó" zsír, amit a vitaminokhoz hasonlóan szervezetünk nem képes előállítani. Az omega-3 EPA és DHA nagy mennyiségben a tengeri halakban található meg.
Az egészségesen fejlődő idegrendszernek köszönhető a nyugodt, kiegyensúlyozott viselkedés is.
Hogyan hat a fejlődésben lévő gyermekekre az EPA és a DHA?
Az omega-3 zsírsav - antioxidáns hatásai mellett - kifejezetten jó hatással van a fejlődésben lévő gyermekekre. Jótékony tulajdonságai miatt napjainkban nagyon megnőtt az érdeklődés iránta.
Az EPA és a DHA elsősorban az agy, az idegrendszer és a szemek, tehát a látás normál fejlődését támogatják. Ez a két tápanyag az agyban és a retinában található meg a legkoncentráltabb formában, emiatt rendkívül fontos, hogy folyamatosan pótoljuk a szervezetben. Hiánya ugyanis különböző betegségeket, vagy fejlődési rendellenességeket idézhet elő.
A DHA fontos része a szemben található retinának, és emiatt szerepet játszhat a fejlődésben lévő gyermek a vizuális képességeinek, illetve a normál szemfunkcióinak kialakításában.
A terhesség alatti megfelelő omega-3 kiegészítés segíthet az anyának és a magzatnak fenntartani a megfelelő, egészséges szellemi funkciókat. Az omega-3 zsírsav gyermekkorban segíti a kognitív és a tanulási funkciókat.
Az omega-3 zsírsav az agy egyik legfontosabb tápláléka. Segít az egészséges memória fenntartásában, hozzájárul a megfelelő szellemi erőhöz, illetve az egészséges agyi funkciók fenntartásához is. Fontos szerepe van a szellemi és kognitív funkciók megfelelő működésében.
Ezek a tápanyagok egytől egyig a szellemi és agyi funkciókat támogatják. Ennek köszönhetően pedig segítik a gyermeket megfelelő mentális fejlődésben. Rendszeres fogyasztásával javulhat a gyermek memóriája, koncentrációs és problémamegoldó képessége, könnyebbé válik számára az olvasás és a tanulás! Így magabiztosabbá válik, és a mindennapok kihívásaival könnyebben birkózik meg.