Méz vagy köhögés-csillapító?

Kutatók állítása alapján a természetes virágméz hatékonyabban csökkenti a gyermekek éjszakai köhögésének gyakoriságát és intenzitását, mint a gyógyszertári köhögés-csillapítók. Hogyan hatnak a köhögés-csillapítók, mi a veszélye a használatának, és hogyan győzte le őket a méz?

Az amerikai tanulmány szerint egy pohárka méz, mérhetően jobban csillapította a köhögést, mint a receptre kapható köhögés-csillapítók, javítva a betegek alvásminőségét is.

A gyógyszertári és drogériákban recept nélkül is beszerezhető köhögés-csillapítók hatóanyagának (Dextromethorphan, DM) nincs hatása a betegségre, mindössze elviselhetőbbé teszi.

Csupán az idegekre hat, a köhögési reflex ingerküszöbének emelése által, anélkül, hogy a reflexet teljesen elnyomná. Ezáltal csökken a köhögési rohamok gyakorisága, a váladékot a beteg mégis fel tudja köhögni. Vagy nem. Akkor baj van. Ez benne van a részletes betegtájékoztatóban is. 🙂 Egy közkedvelt és minden este látott köhögés elleni szirup is ezt a hatóanyagot tartalmazza. Tehát, ha valaki tüsszent, azt mondjuk egészségedre, ha valaki köhög azt tanácsoljuk egyen mézet.

A kutatást vezető orvos dr. Jan Paul elmondása szerint két éjszakán át figyelték a 109 felső légúti fertőzésben megbetegedett tizenéves paciensüket és a csoport harmadánál alkalmazták a DM hatóanyagú készítményt mesterséges méz ízesítéssel, a másik harmadánál a mézet, és a csoport harmada nem kapott semmit. A méz volt a leghatékonyabb a kezelések közül a szülők elmondása alapján.

Forrás: Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine

Csodálatos!

Ezt eddig is tudtuk. Őseink is tudták. Most a doktorurak is megfigyelték. Mikor fog ez bekerülni a belgyógyászati szakkönyvekbe? A méz ősi gyógyszer. Körülbelül annyiba kerül egy kiló belőle, mint egy üveggel a közkedvelt köhögés elleni szirupból.

Amennyiben gyorsabb gyógyulást szeretnétek, van még egy javaslatom, ami az én családomban bevált módszer. Egy evőkanál mézhez törjön össze egy gerezd fokhagymát. Hagyja állni 10 percig, majd keverje bele a mézbe. Így egye meg a gyermek fél órával lefekvés előtt. A két dolog szinergikusan fog hatni és a gyógyulás még gyorsabb.

forrás: natuhirek.hu

Méz vagy Robbitusin?

Magosi Judit szerzőről

4 thoughts on “Méz vagy köhögés-csillapító?”

  1. Nagy igazság a mézzel kapcsolatos írás. Bizony jó volna egyszer, s mindenkorra felismernünk, hogy alapvetően a természetben és természetesen kellene élni az embereknek. Tehát semmi mű anyagot nem kellene fogyasztani. 🙂

    Recept: Köhögés gyógyítására, csillapítására, váladék oldására, szervezet erősítésére, energiaszint emelésére.

    1dl akác méz (vagy hárs-fagyal, hárs-vegyes virág, hárs méz. Mi csak ismert helyről és magyar termelői mézet vásárolunk!)
    1 hüvelyk ujjnyi gyömbér, hámozva, lereszelve
    1 egész citrom héj nélkül, akár darabolva, facsarva, reszelve.

    330ml-es dunsztos üvegbe összekeverjük őket és hűtőben tároljuk. 1-2 napot hagyjuk összeérni és lehet fogyasztani. Fogyasztás előtt fel kell keverni, vagy rázni, mert a méz leül az aljára. Akár köhögésmentes időszakban is fogyaszthatjuk. Teát is ízesíthetünk vele, de a tea ne legyen 40 foknál melegebb! Köhögésre 3×1 teáskanállal szoktunk adni gyermekünknek. Mindig segített, már évek óta. Sokáig eltartható hűtőben! Több hónapig is, de aki megkóstolja, annál ez nem fog előfordulni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .